Спеціальний дошкільний навчальний заклад № 219 для дітей з порушеннями зору Святошинського району м. Києва

 
sz219 01 300Дошкільний навчальний заклад № 219 заснований у 1969 році. Як спеціальний для дітей з порушенням зору функціонує з 1980р. Режим роботи ДНЗ – п'ятиденний. Для зручності батьків є групи для цілодобового перебування дітей. До послуг малят: музичний та спортивний зали, кабінети тифлопедагогів, дефектолога, англійської мови, психолога та логопеда.

Для лікування дітей по зору спеціально обладнаний ортоптичний кабінет. Для виховання всебічно розвиненої особистості та з метою виявлення дитячих здібностей в ДНЗ працюють такі гуртки: англійської мови, театралізований.sz219 02 300

Наших дітей виховують висококваліфіковані педагоги, які мають вищу педагогічну та дефектологічну освіту. У нашому колективі працюють чотири педагоги з високим званням "відмінник народної освіти".

Навчально-виховний процес у ДНЗ здійснюється відповідно до програми "Дитина" навчально-виховної програми та методичних рекомендацій для спеціальних дошкільних закладів для дітей з порушенням зору. Робота педагогічного колективу спрямована на ранню корекцію і компенсацію вторинних відхилень в розвитку дітей, здійснення лікувально-відновлювальної роботи по виправленню вад зору, а також на всебічний розвиток дітей та успішну підготовку їх до школи.sz219 03 300

Крім досвідчених вихователів у ДНЗ працюють вчителі-дефектологи. Їх основне завдання: коригування та компенсація основного дефекту, а також різних вторинних порушень (неточність зорового сприймання, викривлені уявлення про предмети, пасивність рухів, невпевненість у собі, частковий розлад слуху, порушення мовних процесів). З метою усунення цих вад вчителі-дефектологи проводять групові заняття, працюють з підгрупами або індивідуально свою роботу будують з урахуванням рекомендацій лікаря-офтальмолога.sz219 04 300

Заклад працює над проблемою розвитку особистості. Поглиблено у цьому напрямку свою роботу здійснює психолог: спостерігає за поведінкою дітей в умовах ДНЗ з метою виявлення характеру, темпераменту, здібностей та бажань дітей; проводить анкетування, тестування, індивідуально працює з проблемними дітьми, дає поради батькам, педагогам. Все це робиться для того, щоб діти почувалися комфортно, повірили у власні можливості, знайшли застосування своїм здібностям.

sz219 05 300З дітьми, що мають відхилення у мовленні працює логопед. Нею зібраний власний педагогічний доробок по виправленню мовних недоліків у дітей. Постійно створює авторські посібники, дидактичні ігри, які представлені на міських та районних конкурсах, виставках.

Тісно співпрацюємо з середньою школою №281 та школою-інтернат №4. Вихованці нашого ДНЗ успішно продовжують навчання в загальноосвітніх школах.sz219 06 300

Оскільки в ДНЗ виховуються діти з порушенням зору, корекційно-оздоровча робота "червоною ниткою" проходить крізь усі види навчально-виховної діяльності. Для лікування таких дітей створено ортоптичний кабінет, який обладнаний відповідною апаратурою. Лікування здійснюється під контролем Лікаря-офтальмолога та медичної сестри-ортоптистки.

Діяльність колективу спрямована на створення умов для повноцінного фізичного розвитку, на організацію охорони зору, поліпшенню здоров'я дітей. В цьому допомагають фізкультурні заняття, ранкова та гігієнічна гімнастики, загартування, вітамінізація, спортивні свята та розваги. При доборі засобів фізичного вихованняsz219 07 300 враховуємо індивідуально стан зору кожної дитини, дозуємо фізичне навантаження.

Для поліпшення постави та усунення плоскостопості у дітей проводимо комплекси лікувальної фізкультури за призначенням лікаря. Для дітей найулюбленішим видом діяльності є театралізована. Діти за допомогою жестів, міміки, інтонації передають характер персонажів, входять в образ, проявляють свої акторські здібності.

Наші вихованці завжди беруть участь у фестивалі дитячої творчості «Таланти твої, Україно» і посідають призові місця.sz219 08 300

Тісно співпрацюємо з НПУ ім. М.П.Драгоманова, Інститутом корекційної педагогіки та психології. Ми є базою для практичної підготовки кваліфікованих спеціалістів-тифлопедагогів. В ході нашої роботи ми намагаємося розширювати і наші міжнародні стосунки, зокрема почали співпрацю з Міжнародною організацією з освіти сліпих ICEVI, та закладами освіти зарубіжних країн (Німеччина, Росія, Білорусія, Туреччина).

sz219 09 300

 

 

Систематична корекційна та навчально-виховна робота педагогічного колективу, медпрацівників та сім'ї сприяє покращенню гостроти зору у дітей, всебічному розвитку та успішній підготовки їх до навчання у школі.

Ми чекаємо на Вас!

 


Наша адреса:
м. Київ, бул. Кольцова, 7 А
тел. (044)405-03-44