Лабайчук Галина Федорівна

 

 

Лабайчук Галина Федорівна

Науковий співробітник відділення засобів навчання і новітніх технологій в освіті Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Halyna Labaychuk

Scientific Officer at the Department of Teaching Means and New Technologies in Education, Institute of Innovative Technologies and Content of Education of the Ministry of Education, Science, Youth and Sports of Ukraine. 

Народилася 30 травня 1949 року.

У 1970 році закінчила Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького за спеціальністю «вчитель-дефектолог та логопед».

Працювала на посаді вчителя у спеціальній школі-інтернаті для розумово відсталих дітей (1970-1974 рр., м. Львів); наукового співробітника лабораторії тифлопедагогіки Науково-дослідного інституту педагогіки (1974-1984 рр.), головного спеціаліста з питань організаційно-правового забезпечення права на освіту дітей-інвалідів різних нозологій Міністерства освіти і науки України (1984-2006 рр.).

З листопада 2006 року працювала завідувачем сектору відділу сучасних і традиційних засобів навчання відділення інноваційних технологій освіти Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки. З 2012 року працює на посаді наукового співробітника відділення засобів навчання і новітніх технологій в освіті Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Відповідно до функціональних обов'язків продовжує здійснювати експертизу законопроектів, проектів підзаконних актів з питань реалізації конституційних прав дітей-інвалідів на освіту, реабілітацію, соціальний захист.

Займається питаннями удосконалення змісту освіти, організаційно-методичного забезпечення, впровадження інноваційних технологій у навчально-реабілітаційний процес дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей з інвалідністю.

У межах компетенції організовує відповідні науково-пошукові дослідження всеукраїнського рівня, забезпечує їх науково-методичний супровід.

Є членом редколегії часопису «Дефектолог».

Г.Ф.Лабайчук має понад 30 наукових публікацій, є співавтором навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів.

Відмінник освіти України, нагороджувалася Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.

За досягнення у роботі та громадську діяльність у 2005 році нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня (Указ Президента України від 30.11.2005 р. № 1677/2005); у 2008 році – Грамотою Священного Синоду Української православної церкви.