IMG 6612

21-23 вересня 2012 року у м. Хмельницькому відбулася Всеукраїнська конференція «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору», що обєднала представників громадських організацій інвалідів, державних установ, які надають допомогу особам з вадами зору, правозахисників та підприємств, що виготовляють технічні засоби реабілітації й інші допоміжні прилади для цієї категорії осіб, із 15 регіонів України. Співорганізаторами заходу виступили: Всеукраїнське громадське соціально-політичне об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Всеукраїнська молодіжна громадська організація інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» та Хмельницька обласна організація Українського товариства сліпих.

Під час проведення конференції обговорювалися питання доступності для інвалідів по зору вулично-дорожньої інфраструктури, транспорту, закладів торгівлі та громадського харчування, доступності до інформації та навчального процесу, а також доступності в отримані соціальних послуг, зокрема реабілітаційних послуг та послуг, пов’язаних із наданням правової допомоги. Особлива увага приділялася проблемі пошуку та забезпечення шляхів ефективного захисту та відстоювання прав на інформаційну та інфраструктурну доступність та індивідуальну мобільність особами з вадами зору, що гарантуються Конвенцією ООН «Про права інвалідів.

У роботі Конференції взяли участь представники кафедри тифлопедагогіки ІКПП НПУ імені М.П. Драгоманова. Зокрема доцент Г.П. Серпутько у своїй доповіді розкрила основні чинники доступності до навчального процесу та інформації осіб з порушеннями зору, що забезпечуються тифлопедагогами у поточній діяльності кафедри тифлопедагогіки та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація тифлопедагогів України», очолюваних професором Є.П. Синьовою.