Білоусов Олександр МиколайовичБілоусов Олександр Миколайович

Віце-президент ВГО «АТПУ», заслужений працівник освіти України, директор Харківського спеціального загальноосвітнього навчально-виховного комплексу для дітей з вадами зору імені В.Г.Короленка.

Oleksandr Bilousov

Distinguished worker in the field of education of Ukraine, Director of Kharkiv special comprehensive educational and up-bringing complex for visually impaired children named after V.G. Korolenko.

 

 


Після закінчення Ростовського-на-Дону державному педагогічному інституту в 1978 році працював у санаторно-лісній школі організатором з позакласної роботи, потім з 1978 по 1984 рік – працював в партійних органах.

З 1984 року працює директором Харківського спеціального загальноосвітнього навчально-виховного комплексу для дітей з вадами зору імені В.Г.Короленка.

За період роботи на посаді директора створив матеріально-технічну базу, сформував стабільно і творчо працюючий колектив педагогічних і медичних працівників.

За останні три роки за редакцією Білоусова О.М. було розроблено та видано 44 навчально-методичних посібника з питань навчання і виховання дітей з вадами зору.

Став ініціатором і автором створення моделі інноваційного загальноосвітнього навчального закладу «Соціалізація особистості незрячої дитини й адаптація її в сучасне середовище в умовах інноваційного комплексу «НВК гімназія-інтернат для дітей з вадами зору». На одинадцятій Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2008» – модель нагороджена бронзовою медаллю у номінації «Упровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику».

У 1987 році нагороджений знаком «Відмінник освіти України», в 1993 році присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України»; в 2001 р. -Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації; в 2004 р. - Орденом «Україна дітям» Національного фонду соціального захисту матерів і дітей; Грамотами Міністерства освіти і науки України.